top of page

Все про декрет для ФОП (Частина 1)

А ви знали, що жінки, які зареєстровані як ФОП також мають право на отримання декретних виплат і відпустки? У цій статті ми розглянемо ключові аспекти декретної відпустки для ФОП, включаючи виплати, тривалість відпустки, розрахунок виплат, оподаткування та звітність.

Все про декрет для ФОП - Облік Про

Як працюють декретні виплати для ФОП?

Декрет для ФОП має свої особливості, які важливо знати для правильного оформлення та отримання всіх передбачених законом пільг. Декретні виплати — це фінансова допомога, яку надає Пенсійний фонд України (ПФУ) жінкам, що виходять у декретну відпустку. Важливо, що право на отримання цих виплат мають не тільки працівниці, а й ФОП, які регулярно сплачували страхові внески. Це право надається за умови, що ФОП здійснювали сплату ЄСВ протягом певного періоду перед настанням декрету.


Скільки триває декретна відпустка?

Загальна тривалість декретної відпустки становить 126 днів. Цей період поділяється на 70 днів до пологів та 56 днів після пологів, включаючи святкові та неробочі дні. Ці терміни є стандартними і враховують оптимальний час для підготовки до пологів та відновлення після них. Також, важливо відмітити, що у випадку ускладнень або особливих обставин, тривалість декретної відпустки може бути продовжена відповідно до медичних рекомендацій.


Розрахунок декретних виплат

Процес розрахунку декретних виплат для ФОП відбувається в кілька етапів. Спочатку визначається середній дохід за день. Для цього сума ЄСВ, сплачена ФОП протягом останніх 12 місяців, ділиться на середню кількість днів в місяці за цей період, яка становить 30,44. Наприклад, якщо ФОП сплачував ЄСВ на основі мінімального заробітку, середній дохід за день у 2023 році не може бути меншим за 220,11 грн. Після визначення середньоденного доходу, ця сума множиться на кількість днів декретної відпустки, зазвичай 126 днів. Таким чином, якщо ФОП платив мінімальний ЄСВ, загальна сума декретних виплат складає приблизно 27733,86 грн.


Оподаткування та звітність декретних виплат ФОП

Декретні виплати, отримані з ПФУ, не підлягають оподаткуванню ПДФО та військовим збором. Проте ФОП в декреті має продовжувати сплачувати ЄСВ та єдиний податок, залежно від обраної системи оподаткування. Це включає ЄСВ "за себе", а також єдиний податок для 1 і 2 груп. Для 3 групи та загальносистемників податок сплачується в залежності від отриманого доходу. Отже, навіть у період декретної відпустки ФОП має підтримувати свої податкові зобов'язання, щоб забезпечити стабільність своєї бізнес-діяльності.


Як оформити декрет для ФОП?

У цій статті ми розглянули основні аспекти декретної відпустки для ФОП в Україні. Обов'язково читайте нашу наступну публікацію, де ми обговоримо, як оформити декрет для ФОП, який алгоритм дій та необхідні документи, а також можливість отримання декретних при несплаті ЄСВ під час війни.


Кваліфікована підтримка в оформленні декрету

Потребуєте професійної консультації або допомоги в оформленні декретної відпустки як ФОП? Зверніться до наших фахівців у бухгалтерській агенції Oblik Pro. Ми допоможемо вам розібратися в усіх нюансах та гарантуємо повний супровід процесу оформлення декрету.Останні пости

Дивитися всі
bottom of page