Основні види ЗЕД
Експорт та імпорт товарів, капіталів чи робочої сили
Надання або отримання послуг
Лізингові операції
Доречі, службові відрядження працівників підприємства за кордон також належать до зовнішньоекономічної діяльності
Бухгалтери Oblik Pro для ЗЕД
Головним нашим завданням при роботі з товариством, що здійснює ЗЕД є виявлення відповідності наданої підприємством документації чинним законам, визначення фінансових результатів та формування необхідної документації. Ми забезпечуємо оформлення установчих документів, що передбачають ЗЕД, контроль дозволів та ліцензій, контроль документів про застосування валютного рахунку та інше.
Що необхідно для здійснення ЗЕД?
Для законного та ефективного здійснення ЗЕД необхідно підготувати ряд документів та виконати деякі дії. Зауважимо, що підготовка до реалізації ЗЕД - важливий крок, від якого залежить подальша діяльність, тому варто бути дуже уважним.
Валютний рахунок
Для того, щоб отримувати грошові перекази в іноземній валюті необхідно оформити відповідний рахунок. Вибір банку не має значення : це може бути банк, у якому вже оформлений гривневий рахунок або будь-який інший. Дохід в іноземній валюті перераховують у гривні та додають до загального виторгу. Звітність за даним видом прибутку не відрізняється від звичайного.
Реєстрація на митниці
Перед тим, як надсилати товар іноземному покупцю необхідно отримати обліковий номер учасника зовнішньоекономічної діяльності та витяг з Реєстру осіб, що здійснюють операції з товаром, що підтверджується печаткою митного інспектора. Наші спеціалісти допоможуть сформувати заяви для подачі до митного пункту відповідно встановленим нормам.
Документи
Для здійснення ЗЕД товариству необхідно підготувати ряд документів:
Контракт
Абсолютно всі відносини з партнерами, неважливо це іноземні партнери, чи українські, будуються на основі відповідних контрактів.
Рахунок-фактура (інвойс)
Основний документ продажу, який має містити інформацію про транзакцію, тобто назву товару або послуги, ціна та вартість нетто, податок, вартість брутто та інше. Oblik Pro допоможе скласти інвойси відповідно до всіх вимог.
Коносамент
У разі перевезення товару морем необхідно отримати коносамент від перевізника. Цей товаророзпорядчий документ засвідчує прийняття вантажу і зобов’язує доставити товар до пункту призначення
Сертифікат якості (паспорт)
Цей документ містить дані, що допоможуть ідентифікувати товар та показники якості продукту, які отримуються за допомогою лабораторних досліджень. Сертифікат якості видається виробником товару.
Страховий поліс
Страховий поліс необхідний для підтвердження вартості страхування товару, щоб забезпечити відшкодування у разі зазнання фінансових збитків через невиконання перевізником зобов’язань.
Вище перерахована невелика частина від необхідних документів. Крім цього можуть знадобитись документи, що підтверджують право володіння, ліцензії та дозволи та інші. Спеціалісти Oblik Pro допоможуть зібрати та оформити необхідні папери для законної зовнішньоекономічної діяльності Вашого ТОВ.
УКТ ЗЕД
Існує певний перелік товарів, який містить код товару, що необхідно вказувати при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності – Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). Такий код складається з десяти цифр та містить опис товару. Це необхідно для ідентифікації товару, визначення мита та заходів контролю.
Звітність
При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у звітах про прибутки та збитки окремо вказується виторг та витрати від зовнішньоекономічних операцій. У річних звітах необхідно створювати додатки, в яких будуть пояснені всі показники ЗЕД.