top of page

Бухгалтерські послуги для ФОП

Ведення бухгалтерії ФОП не є обов’язковою частиною роботи кожного підприємства, але якщо ця тема стосується Вас, ми допоможемо розібратись.

Бухгалтерська агенція в Києві - Oblik Pro

Єдиний податок та Єдиний соціальний внесок

Цей пункт стосується кожного підприємства, незалежно від обраної групи. Відрізняються лише розміри податку та строки сплати. Всі нюанси, що стосуються даної теми публікуються на офіційних державних сайтах і постійно змінюються, тому важливо регулярно слідкувати з нововведеннями в законодавстві. Розберемо детальніше:

Сплата ЄП та ЄСВ

Законодавством щороку чітко визначаються розміри та терміни сплати податків для кожної групи підприємців. Різниця між термінами сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску полягає в тому, що:

  • ЄП сплачується кожного місяця (існує виключення: підприємці 3 групи сплачують єдиний податок щоквартально, протягом 10 календарних днів після крайнього терміну подання декларації за звітний квартал)

  • ЄСВ сплачується кожного кварталу, тобто 4 рази

Окрім термінів необхідно уважно слідкувати й за актуальними реквізитами. Їх можна дізнатись на сайті податкової служби, в особистому кабінеті платника податків, в інспектора.

Звітність

Після сплати податків необхідно заповнити та передати звітність окремо по єдиному податку та по єдиному соціальному внеску. Для подачі звіту аналогічно існують терміни:

  • По ЄП складається податкова декларація платника. Цей звіт подається 1 раз на рік протягом 60 днів після завершення звітного періоду (існує виключення : підприємці 3 групи податкову декларацію здають кожного кварталу)

  • По ЄСВ складається окремий звіт (Додаток 5). Даний звіт подається 1 раз на рік протягом 40 днів після завершення звітного періоду.

 

Звіти можуть подаватись і в паперовому і в електронному вигляді

Первинна документація

На жаль не всі підприємці зберігають первинну документацію, після чого наштовхуються на неприємності. Отож, такі документи варто зберігати:

- Вся звітність, що надається податковій службі;

- Договори з постачальниками

- Документи на кожну придбану позицію

- Необхідні виписки з банку

- Товарні чеки

- Акти виконаних робіт

Наймані працівники

Законом визначається ряд правил та обмежень стосовно найманих робітників,  які необхідно враховувати, щоб уникнути штрафів.

Обмеження за кількістю найманих працівників

  • Фізичні особи-підприємці 1 групи за законом не маються права наймати співробітників.

  • Фізичні особи-підприємці 2 групи можуть найняти лише до 10 співробітників.

  • Фізичні особи-підприємці 3 групи не мають обмежень за кількістю найманих працівників.

Прийняття співробітника на роботу

До того, як працівник стає до роботи необхідно повідомити про це податкову службу та видати відповідний наказ.

Працівник не може розпочати роботу без укладення та підписання трудового договору.

Заробітна плата

Заробітну плату співробітникам необхідно виплачувати щонайменше двічі на місяць, враховуючи, що проміжок між виплатами не має перебільшувати 16 календарних днів. Важливо також те, що кошти мають надійти співробітнику не пізніше, ніж 7 днів після завершення періоду виплати заробітної плати.

Податки та звіти

З заробітної плати кожного співробітника отримується та сплачуються єдиний соціальний внесок (становить 22%), податок з доходу фізичних осіб (становить 18%) та військовий збір (становить 1,5%). Об’єднана звітність за даними податками розбивається помісячно для кожного співробітника та подається щоквартально.

Бухгалтер для ФОП у Києві

Зверніться до фахівців бухгалтерської агенції Облік Про для ведення ФОП, оскільки це дозволить уникнути помилок у бухгалтерському обліку та забезпечити правильність податкових звітів.

bottom of page