top of page

Відкриття ФОП

Уявімо, що ви вирішили спробувати продавати власний товар в інтернеті. На початку шляху, коли продажі не є систематичними, або Ви не до кінця визначились, чи підходить Вам такий вид діяльності – оформлення підприємства на офіційному рівні не обов’язкове. Але у разі, якщо Вам вдалось збільшити кількість продажів, відповідно і кількість грошових зарахувань на вашій карті, саме час детальніше дізнатись про відкриття ФОП, тобто офіційного документування підприємницької діяльності.

Бухгалтерська агенція в Києві - Oblik Pro

Які переваги отримує фізична особа підприємець?

Фізична особа-підприємець (ФОП) може отримати низку переваг, таких як:

Легальний статус підприємця

Найголовніші привілеї легального статусу підприємця – довіра потенційного клієнта. Обираючи між магазином з невідомим власником та магазином, що працює через ФОП, більшість потенційних клієнтів оберуть підприємця, що зареєстрував свою діяльність юридично.

Сучасні типи оплати

У теперішній час новітніх технологій існує безліч варіантів оплати послуг чи товарів. Без оформленого ФОПа Ваші клієнти не зможуть скористуватись безготівковим способом оплати, тобто послугами еквайрингу

Відсутність зайвих питань від банку

Якщо працівники банку помічають зарахування підозріло чималої суми на карту особи на власну карту (а не карту, що оформлюється при реєстрації ФОП), платіж може бути заблокований

Уникнення проблем з податковою службою

Ухилення від сплати податків та незаконна економічна діяльність несуть за собою серйозні наслідки: від штрафу до кримінальної відповідальності.

Як оформити ФОП сьогодні?

Процес реєстрації ФОП з часом стає легшим, але кількість «паперів» та необхідних операцій не зменшується.

Вибір КВЕД

Перший крок - вибір коду за класифікатором видів економічної діяльності (скорочено – КВЕД). Цей код необхідний для того, щоб вказати у витязі про вид діяльності підприємця.  При виборі КВЕД необхідно точно визначитись з діяльністю, якою будете займатись.  Таких кодів може бути кілька, ми допоможемо вивчити кожен із переліку й обрати потрібні. За вибір невірного КВЕД передбачений штраф.

Вибір групи ФОП

Існує кілька систем оподаткування, з яких необхідно обрати відповідний. Власникам невеликого бізнесу рекомендується обирати спрощену систему оподаткування. За нею підприємці будуть сплачувати єдиний податок – це може бути як фіксована сума, так і відсоток від прибутку.

Загальну систему варто обрати для великого підприємства з великою кількістю працівників. Тут розмір податку буде визначений відсотком від загальної суми місячного прибутку.

Окрім систем оподаткування існує 4 групи платників єдиного податку. При виборі необхідної групи варто керуватись бажаним розміром прибутку за рік, кількістю працівників, видами діяльності.

Окрім систем оподаткування існує 4 групи платників єдиного податку. При виборі необхідної групи варто керуватись бажаним розміром прибутку за рік, кількістю працівників, видами діяльності.

Обов’язки зареєстрованих підприємців

Окрім реєстрації ФОП та сплати податків існує ще кілька пунктів, які необхідно виконувати підприємцю:

Ведення книги обліку

​На теперішній час обов’язкове ведення книги обліку доходів та витрат скасовано. Проте подібний облік все одно варто вести. Підприємства 1-3 групи, що не є платниками податків мають право вести облік як в паперовому, так і в електронному виглядів, без суворих обмежень (тобто в довільній формі). В цих документах мають фіксуватись доходи за кожен місяць. Подібна форма ведення стосується і підприємців 3-ї групи (платники ПДВ), але окрім щомісячних доходів вони мають відображати видатки.

Реєстратор розрахункових операцій

Для законної діяльності деякі групи підприємців зобов’язані використовувати РРО. Це не стосується платників єдиного податку 1 групи, або підприємців які використовують банківський рахунок для оплати послуг чи товару (адже така операція не є розрахунковою)

Оформлення ФОП у Києві

Наші спеціалісти – професіонали своєї справи, що знають кожну дрібницю за даною темою, тому будуть раді допомогти Вам.

bottom of page