Відмінність обліку благодійних фондів та неприбуткових організацій
Єдина відмінність від інших організацій – особливий податковий статус, який не зобов’язує сплачувати податки на прибуток. Не зважаючи на цей статус, усі неприбуткові організації зобов’язані вести облік та подавати звіти. До цього процесу варто відноситись відповідально, адже існують причини, за яких відповідні органи мають право позбавити статусу НПО. Oblik Pro неодноразово співпрацювали з різними видами НПО і з радістю допоможуть Вам. Розповімо про нашу роботу з неприбутковими організаціями детальніше.
Особливості обліку благодійних фондів та неприбуткових організацій
Облік благодійних фондів та неприбуткових організацій вимагає особливої уваги та точності, щоб забезпечити виконання мети організації та довіру донорів і громадськості.
Звіти
Неприбуткові організації, так само як і прибуткові підприємства мають подавати звіти, а саме:
-
Звіт про використання доходів
-
Фінансова звітність
-
Податкова декларація (у разі втрати статусу НПО або наявність виплат нерезидентам)
-
Статистична звітність
Бухгалтерський облік
У бухгалтерському обліку неприбуткової організації є лише три відмінності від звичайного:
Кошторис
НПО зобов’язані мати фінансовий план, що містить порівняння витрат та доходів. Складається два кошториси – плановий на початку року та фактичний в кінці року. Саме за цим документом можна довести відсутність розподілу прибутку НПО між учасниками.
Облік цільового фінансування
Під даний облік підлягають кошти, що надходять НПО для фінансування певних заходів та покриття планових витрат (субсидії, членські внески, гуманітарна допомога та інші)
Облік доходів від безоплатно отриманих активів
Такі надходження не мають прив’язки до конкретної мети використання та заповнюються з використанням субрахунків 718 та 745.
Податковий облік
Неприбуткові організації, в тому числі благодійні фонди зобов’язані сплачувати деякі податки та вести податковий облік
Податок на прибуток
Податок на прибуток в Україні стосується не тільки комерційних, але і неприбуткових організацій, які здійснюють господарську діяльність та отримують прибуток. Доброчесних НПО, що не займаються господарською діяльністю цей податок не стосується, але у разі, якщо було зафіксовано порушення, неприбуткова організація зобов’язана сплатити державі 18% з суми доходу, що був привласнений.
ПДВ
Реєструвати неприбуткову організацію платником ПДВ необхідно, якщо НПО має загальний дохід понад 1 млн грн та має операції з постачання різного виду товарів, послуг чи робіт. Це не стосується благодійних фондів. Під ПДВ потрапляють наступні операції:
-
Прибуток з продажу товарів
-
Надходження від проведення консультаційних чи освітніх заходів
-
Безоплатна передача товарів або надання послуг
Пільги з ПДВ
Існують також пільги, тобто звільнення від сплати ПДВ. Це стосується наступних неприбуткових організацій:
-
Для релігійних організацій на постачання предметів релігійного значення.
-
Для благодійних організацій на постачання товарів задля надання допомоги.
-
Для будь-яких неприбуткових організацій на постачання харчів для дітей.
-
Для профспілок на постачання послуг та путівок, направлених на реабілітацію.
Податок на репарацію
Податок на репарацію або на доходи нерезидента сплачується неприбутковими організаціями у разі виплати доходів нерезиденту (орендна плата – 15%, фрахт – 6% та інші). При цьому змінюється кількість необхідних звітів.
Існують і інші податки, наприклад податок на землю, нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та інші. До кожного податку можуть надаватись пільги. Спеціалісти Oblik Pro із задоволенням проконсультують Вас з цього питання, то ж чекаємо Вашого звернення!
Професійний облік НПО Київ
Облік неприбуткових організацій, у тому числі благодійних фондів має відмінності від звичайного та вимагає професіоналізму бухгалтера, щоб не наражати НПО на позапланові перевірки. Спеціалісти Oblik Pro гарантовано впораються з цією задачею, тож можете розрахувати вартість послуги вже зараз, прямо на сайті!