top of page

Все, що треба знати про КВЕДи для ФОП

Коли ви вирішуєте відкрити власну справу як фізична особа-підприємець (ФОП), одним із перших кроків є вибір КВЕДів. КВЕДи – це коди видів економічної діяльності, які визначають, чим саме займається ваше підприємство.

КВЕДи для ФОП - Облік ПРо

Що означає КВЕД?

КВЕД – це скорочення від "Класифікація видів економічної діяльності". В Україні ця класифікація використовується для систематизації та статистичного обліку видів діяльності підприємств і організацій. КВЕДи визначають, яким видом діяльності займається ваша компанія, що допомагає державним органам вести статистику та контролювати економічну активність.


Скільки всього КВЕДів?

Загалом у класифікаторі КВЕД-2010, який наразі діє в Україні, нараховується близько 900 кодів. Вони охоплюють усі можливі види економічної діяльності від сільського господарства до інформаційних технологій. Кожен код складається з цифр, що деталізують напрямок діяльності, наприклад, 62.01 – це "Комп'ютерне програмування".


Як дізнатися і обрати правильні КВЕДи?

Ви можете дізнатися про свої КВЕДи за допомогою кількох джерел. Найпростіший спосіб – це звернутися до офіційного сайту Державної служби статистики України, де розміщено повний перелік КВЕДів. Також можна скористатися послугами професійних бухгалтерів, які допоможуть вам вибрати відповідні коди для вашого бізнесу.


Де знайти КВЕД?

Офіційний класифікатор КВЕД-2010 можна знайти на сайті Державної служби статистики України. Також багато інформаційних ресурсів та бухгалтерських сайтів пропонують зручні інструменти для пошуку та вибору КВЕДів. Бухгалтерські послуги від Облік Про також включають допомогу у виборі КВЕДів для вашого бізнесу.


Скільки можна мати КВЕДів?

ФОП може мати необмежену кількість КВЕДів. Це дозволяє підприємцям займатися кількома видами діяльності одночасно. Головне – вказати всі необхідні КВЕДи під час реєстрації, щоб уникнути штрафів за невідповідність фактичної діяльності зареєстрованим кодам.


Який КВЕД обрати для ІТ послуг?

Для підприємців, які займаються інформаційними технологіями, найпоширенішими є такі КВЕДи:

  • 62.01 – Комп'ютерне програмування;

  • 62.02 – Консультування з питань інформатизації;

  • 62.09 – Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем.

Ці КВЕДи охоплюють більшість видів діяльності у сфері ІТ, включаючи розробку програмного забезпечення, консалтинг і технічну підтримку.Але ми також радимо звернути увагу на такі кведи в разі надання маркетингових послуг:

  • 73.11 - Рекламні агентства (основний)

  • 58.19 - Інші види видавничої діяльності

  • 63.11 - Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і

  • пов'язана з ними діяльність

  • 74.10 - Спеціалізована діяльність із дизайну

  • 63.12 - Веб-портали

  • 63.99 - Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.


Як можна додати КВЕД?

Якщо вам потрібно додати новий КВЕД до вже зареєстрованих, необхідно подати заяву до Державної податкової служби України. Це можна зробити як особисто, так і через електронний кабінет платника податків. Додавання нових КВЕДів не потребує значних зусиль, але важливо вчасно оформити всі необхідні документи, щоб ваш бізнес працював легально.


Бухгалтерські послуги від Облік Про

Компанія Облік Про пропонує комплексні бухгалтерські послуги для ФОП, включаючи допомогу у виборі та реєстрації КВЕДів. Наші досвідчені бухгалтери забезпечують повне бухгалтерське супроводження бізнесу, включаючи ведення обліку, підготовку звітів та податкових декларацій. Завдяки нашим послугам, ви можете не хвилюватися за бухгалтерські питання і зосередитися на розвитку вашого бізнесу.

Звертайтеся до Облік Про вже сьогодні, щоб отримати професійну допомогу в реєстрації ФОП, виборі правильних КВЕДів та веденні бухгалтерського обліку. Ми гарантуємо високий рівень обслуговування і надійність наших послуг.

Comments


bottom of page